Książka „Ukryty wymiar” – Stanisław Szwast


Córka pedofila by Ewa Pirce - okładka książki
Tytuł: Ukryty wymiar
Autor: Stanisław Szwast
Gatunek: sci-fi
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka
Wymiary: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-942098-4-1
Data wydania: 05.12.2017 r.
Z całą pewnością homo sapiens nie jest ostatnim stadium ewolucji gatunku ludzkiego. Jaki jednak będzie kolejny etap? I co się stanie, jeśli nie obejmie on wszystkich ludzi, a jedynie mieszkańców pewnej szczególnej planety? Jak nowy człowiek – homo developed – ustosunkuje się do swojego ewolucyjnego poprzednika?

Na Planecie – Stolicy Cesarstwa, na której nie działa elektryczność, pojawia się zagadkowa anomalia, zdająca się umożliwiać podróże w czasie. Niestety jej działanie jest nieprzewidywalne i nikt nie potrafi go kontrolować, a zbadanie zjawiska utrudnia trwająca od lat wojna pomiędzy planetami Zamieszkałego Wszechświata.

Członek najwyższych władz Cesarstwa wysyła swoich dwóch synów z delikatnymi misjami – jeden ma wyjaśnić anomalię, a drugi przynieść imperium zwycięstwo w wojnie. Sprawy komplikują się jednak, gdy obaj synowie znikają bez śladu, w Stolicy wybucha bunt, a na tyłach wroga pojawia się tajemniczy kult religijny, którego przywódca podaje się za mesjasza.

Dobry kawałek polskiego sci-fi na światowym poziomie. (...) Oryginalna, trzymająca w napięciu i pełna błyskotliwego humoru książka. (Czytanie jest sexy)


Książka należy do uniwersum Sektora 24, choć stanowi samodzielną historię.